Ana Sayfa EREĞLİ, TÜRKİYE 23 Mart 2024 1040 Görüntüleme

Muharrem İnce’den Faiz Tahmini: “Seçimden Sonra Yüzde 65 Olacak”

kardesleryaziicimasa

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Konya Ereğli Belediye Başkan Adayı Mahmut Elihayrat’ın düzenlediği iftar programına katılmak için Ereğli’ye geldi. Ereğli-Konya Karayolu üzerinde bulunan bir dinlenme tesisinde düzenlenen iftar programında konuşan Muharrem İnce, Türkiye’nin ekonomik ortamının, insanların zaruri yaşam ürünlerini almaya ancak yettiğini söyledi ve “Bundan birkaç yıl önce dolar 10 lira olacağını söyledim. Güldüler. Belli bir zaman sonra dolar 30 lira olacak dedim gene güldüler. Bugün dolar 30 lira” dedi.

Türk tarihinde tek adam yönetiminin hiçbir zaman olmadığını ifade eden Muharrem İnce, “Orta Asya’dan bu yana Türk tarihinde tek adamlık yok. Orta Asya’da Bilge Kağan var, yanında Tonyukuk var, veziri var. Selçuklular’da Alparslan var, yanında Nizamül Mülk var. Osmanlı’da padişahlar var, yanlarında vezirleri, sadrazamları var. Cumhuriyet döneminde Atatürk var, yanında İnönü var. Yani Türk devlet töresi ve yapısında her zaman bir ikinci adam var ama bir tek Erdoğan tek adam. Tek adamlık rejiminin ülkeyi getirdiği hali de görüyoruz” dedi.

“Erdoğan yol yaptı, köprü yaptı diyorlar” diyenler var. Daha önce de yapılıyordu yol ve köprüler. Biz yapılan yollara ve köprülere ücret ödeyerek geçiyorsak, vergileri neden veriyoruz. Biz müslümanız dedi, nas var dedi, yapma etme dediler dinlemedi. Ben ekonomistim dedi, ekonomistim dediğine şaşırmıyorum da, kendisini gerçekten ekonomist sanmasına şaşırıyorum. Ekonomiyi getirdiği noktayı da görüyoruz. Sonunda damat bile kaçtı. Bu ülke batacak dedi, kendini kurtarmak için kaçtı. Yerine Nebati’yi getirdiler. Oda başaramadı. İngiliz vatandaşı diye küçümsedikleri Mehmet Şimşek’i getirdiler. O da artırdıkça artırdı. Ben bir tahminde daha bulunayım. Seçimden sonra faiz yüzde 65. Her dediğim çıktı, bu dediğim de çıkacak. Bunun hesabını soracak bir Merkez Bankası da yok. 100 yılda yapılacak ekonomik tahribatı 10 yılda yaptılar” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster