Ana Sayfa EREĞLİ 3 Nisan 2022 464 Görüntüleme

Musa Yılmaz’dan, Alparslan Türkeş’i Anma Mesajı

kardesleryaziicimasa

MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in 25. Ölüm yıldönümü dolayısı ile bir anma mesajı yayınladı. Yılmaz, yayınladığı mesajında, Türkiye’yi kalkındıracak tek siyasi hareketin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu söyledi.

Musa Yılmaz, anma mesajını şu şekilde sürdürdü: “Başbuğumuz Alparslan Türkeş:kudretli ve cesur komutan, tabutluklarda çilekeş, Türk milliyetçiliğinin en büyük siyasal temsil makamının mümessili abide bir şahsiyettir.

Başbuğumuz, küllenmek istenen Türkçülüğü, Anadolu dışındaki Türk illerine, Sovyetler’e, İran’a, Balkanlar’a, asimilasyona maruz kalan Türk Cumhuriyetleri’ne tüm diğer Türk illerinde ülküleşmesi için büyük mücadeleler vermiştir.

Bizler; millete rağmen milliyetçilik yapmayı, yüksek vasıflı Türk olmayı, devlet-i ebed müddet için gerekirse yardan serden geçmeyi, Türk milletini kalkındıracak olan tek siyasi hareket Milliyetçi Hareket Partisi’dir Ülkücülük MHP’de olur şiarına bağlandık.

Başbuğumuzdan aldığımız bu kutlu mirasları bir ömür boyu vazgeçilmez yeminimizle birlikte tıpkı onun gibi davaya adanmış bir ömürle, varlığını Türklüğün geleceğine vakfeden, Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben anlayışıyla mücadele eden Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin emrinde, Türk milletinin karargahında mücadelemize son nefer, son nefes ve son damla kana kadar mücadele edeceğiz.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendiye göstermelik sevgiyle Milliyetçi Hareket Partisi surlarında delik açmak, istismar etmek isteyenlere karşı cevabımız sert ve nettir.

Doğru fikri yenecek hiçbir kuvvet yoktur düşüncesiyle çileyle geçen ömründe kalbi yalnızca Türk milleti için atan ve kalbi çeyrek asır önce duran Başbuğumuz Alparslan vefatının yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster