Ana Sayfa EREĞLİ 30 Aralık 2021 406 Görüntüleme

Oprukçu: “2022 Ereğli İçin Hizmet ve Çalışma Yılı Olacak”

kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, 2021 yılının genel bir değerlendirmesini yaptı ve yeni yıl mesajı yayınladı. Mesajında, 2021 yılının ilk yarısının pandemi şartlarının yoğun hissedildiği bit yıl olduğuna dikkat çeken Oprukçu, 2022 yılının ise Ereğli için hizmet v çalışma yılı olacağına değindi.

Oprukçu, yeni yıl mesajını ve açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“2022 EREĞLİ’NİN YILI OLACAK”

2022 yılının Ereğli’nin yılı olacağını belirten Başkan Oprukçu: “Geride bıraktığımız 2021 yılının ilk yarısında pandeminin etkisini yoğun bir şekilde hissettik, ikinci yarısında da aşılamanın başlamasıyla birlikte yavaş yavaş normale döndüğümüz bir süreci yaşadık. 2021’in son aylarında ise pandeminin etkisini tam atlatamadan faiz lobisinin ülkemiz üzerinde dolar baskısını gördük ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleştirdiğimiz yeni ekonomi modeli ile bir kez daha tüm dünyaya baskı ile boyun eğmeyeceğimizi gösterdik. 2023 hedeflerinden sapmadan yoluna emin adımlarla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin 2022 yılıyla birlikte yükselişe geçeceğine, yeni atılımların olacağına, genişleyen üretim ağı ile birlikte yeni istihdam alanlarının oluşacağına olan inancım tamdır” dedi.

“TEK GAYEMİZ GELECEK NESİLLERİMİZE GÜZEL BİR MİRAS BIRAKMAKTIR”

Başkan Oprukçu mesajının devamında: “Belediye olarak da 2021 yılında her şeye rağmen rekor hizmetlerin yanında Ereğli’mizin geleceğine yönelik adımlar attık. Asfalt ve kilitli parke taşı yapımında kendi rekorumuzu daha da geliştirerek bozuk yol bırakmama hedefimizi gerçekleştirmek için yoğun bir çaba harcadık. Bunun yanında fidan dağıtımlarımız ve dikim çalışmalarımızla yeşillendirme ve üretimi destekleyen hizmetlerimizi gerçekleştirdik, Akhüyük Termal Tesisleri ve Taş Evler Restorasyonu çalışmalarımıza devam ettik, eğitim ve sağlık kurumlarımızı destekledik, ihtiyaçları doğrultusunda imkanlarımızı seferber etmekten imtina etmedik. Yurt sorunu yaşayan misafir öğrencilerimizin yanında olarak yurt sorunlarına çözüm bulduk. Sosyal belediyecilik kapsamında evde bakım hizmetlerimiz, aş ocağı ve çeşitli yardımlarla hemşerilerimizin imdadına yetiştik. Sokak hayvanlarımıza sahip çıktık, şehrimizin çeşitli noktalarına koyduğumuz Sokak Hayvanları Besleme Odaklarımızla yiyecek ihtiyaçlarını karşıladık ve kısırlaştırma çalışmalarımızla da hemşerilerimizi huzursuz etmelerinin önüne geçmeye çalıştık. Kültürel anlamda da bayramlarımızda dağıttığımız Türk Bayrağımızla coşkumuzu daha artırdık, konser düzenledik. Ayrıca Kentsel Dönüşüm Projesi, Halk Kütüphanesi, Deri Atölyesi, Halıcılık Atölyesi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yöresel Ürün Satış Merkezi ile de Ereğli’mizin gelecek yıllarına hizmet edecek projelerin temelini attık ve yapımlarına devam ediyoruz. Bu noktada 2022 yılı da Ereğli için hizmetlerin bir bir gerçekleşeceği bir yıl olacak. Allah’ın izniyle söz verdiğimiz gibi şehrimizi daha da ileriye taşıyacak, üretimi ve istihdamı artıracak hizmetleri tamamlayacağız, tek gayemiz gelecek nesillerimize güzel bir miras bırakmaktır. Gayretle, samimiyetle ve kararlılıkla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022’de de bu kadim şehre üretken belediyecilik anlayışımızla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu düşüncelerle yeni yılın öncelikle sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini Rabbimden niyaz ederim. Yeni yılımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster