Ana Sayfa EREĞLİ, YAŞAM 7 Kasım 2022 495 Görüntüleme

Özkan Erduran: “Milli Kalkınma İçin, Şartlar Ne Olursa Olsun Üretmek Zorundayız”

kardesleryaziicimasa

Konya’nın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren HASKAN Tarım ve Hayvancılık, Ereğli ve Karapınar bölgelerinde gerçekleştirdiği üretimlerle sağladığı katma değeri, istihdamla da sağlayarak ekonomik sirkülasyonu canlı tutuyor.

2013 yılında, Özkan ve Hasan Erduran kardeşler tarafından Kardeşler Tarım ve Hayvancılık adı ile kurulan işletme, 2022 yılında isim değişikliğine giderek HASKAN Tarım ve Hayvancılık olarak sektördeki faaliyetini sürdürüyor. 9 yıllık süreçte zirveye yükselen işletmede, yılda ortalama 3 bin dekarlık alanda siyah havuç, pancar, buğday ve domates gibi ürünlerin üretimini gerçekleştiren HASKAN Tarım ve Hayvancılık işletmesinin genç ortaklarından Özkan Erduran, üretmenin, milli bir hareket olduğuna dikkat çektiği değerlendirmesinde, “İnsanoğlu, var olduğu günden bu yana üreterek hayatta kalabilmiş. Üretimin, dünyanın devamlılığının zorunlu bir faaliyeti olduğunu göz önünde bulundurarak ve son yıllarda yaşanan çeşitli sıkıntılarda üretimin öneminin ortaya çıkmasının farkında olarak, hem ülke kalkınması için hem bölge kalkınması için hem de bireysel kalkınma için üretmek zorundayız” dedi.

Ülke ekonomisinin son aylarda geçtiği dar boğazın da, şartlar ne olursa olsun ancak üretim ile atlatılacağının da bilincinde olduklarını ifade eden Erduran, “Bir ülkenin gelişmişlik kriterlerinden birisi, tarımda gösterdiği başarıdır. Üretmek, milli kalkınmanın temelidir ve biz de bu temelde üzerimize düşen görevi yerine getirerek, istihdam sağlıyoruz, üretime katkı sağlıyoruz. Kardeşim Hasan Erduran ile birlikte, ülke üretiminin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

-Üretimin Yanı Sıra Tarım Makinelerinde de Hizmet Veriyorlar-

HASKAN Tarım ve Hayvancılık, 3 bin dekarlık alanda üretimini gerçekleştirdiği çeşitli ürünlerin yanısıra, tarım faaliyetlerinde ekipman hizmeti de veriyor. Ereğli’ye kazandırdıkları havuç söküm makinesi ile Ereğli ve Karapınar bölgelerinde havuç hasadının büyük ölçüde kolaylaştırarak, üretilen ürünün daha az maliyetle daha hızlı piyasaya sürülmesini de sağlıyorlar.

(Haber: Mesut Şahin)

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster