Ana Sayfa TÜRKİYE 11 Kasım 2022 168 Görüntüleme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Atama Müjdesi

kardesleryaziicimasa

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tıp Fakültesi öğrencileri ile buluşmak için geldiği Niğde’den atama müjdesi verdi.   85 bin açıktan atama yapılacağının ilan edildiğini belirten Koca, ilk etap olan 31 bin kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye göndereceklerini aktardı. 11 bin 317 sürekli işçi alımı içinse İŞKUR’a listeleri gönderdiklerini söyledi. Bakan Koca, toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alınacağını ifade ederken mülakat olmadan doğrudan atama yapılacağını belirtti.

Bakan Koca, açıklamasında şunlara yer verdi: “85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz.

11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR’a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilana çıkılacak. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç ocak ayında ilana çıkacağız” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster