Ana Sayfa EREĞLİ, YAŞAM 10 Ekim 2022 343 Görüntüleme

Satın Aldığı Bir Saat İle Antika Merakı Başladı. İşi Büyüterek Ticarete Başladı

kardesleryaziicimasa

(Antika eşyaların satıldığı dükkan, Dumlupınar Ortaokulu Karşısı Müftülük Yanında)

Konya’nın Ereğli ilçesinde nostaljik ürünler satışı yapan 41 yaşındaki Sebahattin Gençtürk, ürünlere insanların ilgisinin beklediğinin üzerinde olduğunu söyledi.

Konya’nın Ereğli ilçesinde yaşayan ve yaklaşık 10 yıl önce tesadüfen satın aldığı bir gümüş kol saatinden sonra antika ve nostaljik ürünlere merakının arttığını ve bu merakının giderek büyümesi üzerine, nostaljik ürünler satışı yapmaya başladığını söyleyen Sebahattin Gençtürk, satışını yaptığı ürünlere ilginin, beklediğinin üzerinde olduğunu belirtti.

-“Merakım, Satın Aldığım Cep Saati Üzerine Başladı”-

10 yıl önce satın aldığı bir saat üzerine eski eşyalara olan merakının başladığını kaydeden Gençtürk, merakının giderek büyüdüğünü söyledi ve şöyle devam etti: “10 yıl kadar önce bir kadın, pazarda deri kordonlu gümüş bir saati pazarcıya satmak istiyordu. Pazarcı da parasını haftaya vermek istedi. Saatin görünüşü dikkatimi çekti ve ben de o esnada pazarlığa dahil oldum. O yıl için 20 liraya saati satın aldım. Tabi saatin ederinden sonradan haberdar oldum. Saat çok değerli bir saatmiş. O günden sonra antika eşyalara olan ilgim artmaya başladı. Merakım giderek büyümeye başladı ve internet üzerinden nostaljik eşyalar, antika eşyalar alıp satmaya başladım. 2 yıl önce de Ereğli’de dükkan açarak hizmet vermeye başladım” dedi.

-“En Çok Eski Radyolar ve Plaklar İlgi Görüyor”-

Ereğli Dumlupınar Ortaokulu yanında bulunan antika eşyalar dükkanında, onlarca yıldır hayatımızda yer alan ve 60’lı, 70’li, 80’li ve 90’lı yıllarda kullanılan ev eşyalarının satışını yapan Sebahattin Gençtürk, sattığı ürünler arasında en çok eski radyoların ve plakların ilgi gördüğünü de sözlerine ekledi ve “Dükkanımı açarken ilk zamanlarda acaba Ereğli’de başarılı olabilecek miyim, bu tür ürünlere ilgisi olan kesim yeterli derecede mi diye tereddüt içindeydim fakat zamanla sattığım ürünlerin rağbet gördüğünü fark ettim ve ilgi gerçekten de beklediğimin üzerindeydi. Bundan sonraki süreçte de ticaretime devam etmeyi hedefliyorum” dedi.

-“Dükkanda Eski Eşyalara Dair Herşey Var”-

Dükkanda, çevirmeli telefonlardan ilk çıkan cep telefonlarına, eski radyolardan plaklara, Cumhuriyet döneminden bu yana kullanılan Türkiye ve diğer ülkelerin madeni paralarına, klasik eski tip fotoğraf makinelerinden bakır eşyalara kadar birçok çeşit ürün bulunduğunu da ifade eden Gençtürk, meraklılarını dükkanına beklediğini söyledi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster