Ana Sayfa EREĞLİ 15 Ocak 2022 362 Görüntüleme

Sezgin Özer: “Kunduracıların da Kanun Kapsamına Alınması İçin Mücadele Edeceğim”

kardesleryaziicimasa

Ereğli Kunduracılar Odası Başkan adayı Sezgin Özer, zincir marketlerde ürün çeşitliliğinin azaltılması ve haksız rekabetin önüne geçilmesi amacı ile Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan kanun taslağında, zincir marketlerde satışı sınırlandırılan ürünler arasına ayakkabı ve çanta ürünlerini de eklenmesi gerektiğini söyledi ve kunduracılar odası başkanı olması halinde bu konuda mücadele edeceğini belirtti.

Ayakkabı sektörünün de kanun kapsamına alınması gerektiğini söyleyen Sezgin Özer, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ticaret Bakanlığının, zincir marketlerde ürün satışları çeşitliliğinin karşısında esnaflarımızı korumaya yönelik hazırlamış olduğu kanun tasarısı, tüm sektörlerde olduğu gibi tarafımızca da memnuniyetle karşılanmıştır. Ancak, terlik, ayakkabı ve çanta satışı da yapan zincir marketler, özellikle pandemi sürecinde sektörümüze ağır darbe vurmuştur” dedi.

Kunduracılar Odası Başkanı olması halinde, ayakkabı sektörünün de bu kanun kapsamına alınması için mücadele edeceklerin söyleyen Özer; “Ayakkabı sektörü ürünlerinin zincir marketlerde satışının yasaklanmasına yönelik çalışmanın, hazırlanan kanun tasarısı içerisinde yer almasını bekliyoruz. Yer almadığı takdirde de, ayakkabı sektörünün bu kanun kapsamına alınması için gerekli çalışmaları yapacağımıza söz veriyorum” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster