Ana Sayfa EREĞLİ 25 Ocak 2022 202 Görüntüleme

Sezgin Özer’den Sert Çıkış: “Kunduracı Esnafının Geleceğini Kurtaracağız”

kardesleryaziicimasa

Ereğli Kunduracılar Odası Başkan Adayı Sezgin Özer, oda üyelerinin bir baka odaya kaydırılarak odayı kapatma amacında olanlara bu fırsatı vermeyeceklerini söyledi.

Yaptığı sert açıklama ile kunduracı esnafının haklarını savunmak için yola çıktıklarını  ve bu yoldan asla dönmeyeceklerini ifade eden Özer; “Kunduracılık mesleğinin yüzlerce yıllık tarihini ve bu süreçte edindiği itibarı Ereğli’de ortadan kaldırmak amacında olanlara fırsat vermeyeceğiz. Öyle bir meslek odası düşünün ki, üye esnafı başka bir odaya kaydırarak kendi kendini fesh yoluna gidiyor. Kunduracılar odası üyeleri, bir başka odaya kaydırılarak sığıntı muamelesi göremez. Buna yol açan mevcut oda başkanı halen ne için aday olup esnaflardan destek istiyor? Odayı tamamen kapatmak için mi?” dedi.

Kunduracılar Odasının temsil gücünü koruması ve güçlendirmesi için gerekli mücadeleyi vereceklerini de ifade eden Özer, “Odanın kurumsal yapısı ortadan kaldırılmış. Üyelerin iş ve işlemlerini yapabilecek bir bilgisayarı dahi yok. Odanın hizmet ihtiyaçlarını alacak parası yoksa biz kendi bütçemizden karşılayarak temin ederiz. Oda üyelerimizi bir başka odanın eline bırakmayız” dedi.

Kunduracı esnafının temsil gücünün yeniden kazanılması için tüm kunduracı esnafından destek isteyen Sezgin Özer; “Ben ve yönetimim, çıktığımız bu yolda başarıya ulaşacağız ve yeni bir sayfa açacağız. Birlik olmanın zamanı geldi. Sektörümüzde yıllardır süren durağanlık son bulacak” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster