ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa TÜRKİYE 19 Nisan 2022 299 Görüntüleme

Tarım ve Orman Bakanlığından, Virüs Tespit Edilen Çikolataya Analiz Kararı

nilsite
kardesleryaziicimasa

Tarım ve orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, içerisinde salmonella virüsünün tespit edilmesinden dolayı Avrupa’da bazı ülkelerde toplatılan “Kinder” marka çikolatalar ile ilgili olarak analiz zorunluluğu getirdi.

Konuyla ilgili olarak bitkisel ithalatta yetkili 44 il müdürlüğüne bakanlık tarafından gönderilen yazıda şunlara yer verildi:

“Avrupa Birliği Gıda ve Yemde Hızlı Alarm Bildirimi (RASFF) ve INFOSAN’dan alınan bildirimlerde dünya genelinde Salmonella Typhimurium salgını yaşandığı, salgın kaynağının Kinder markalı çikolatalı ürünleri olduğu, riskli ürünler ve parti numaralarının toplatıldığı hakkında ülkemiz bilgilendirilmektedir.

Alınan bildirimlerde belirtilen riskli ürünler parti numarası ile birlikte resmi kontrollerin gerçekleştirilmesi amacıyla tarafınıza iletilmektedir.

Ayrıca, salgının ülkemizde sıçramasının önlenmesi amacıyla; ikinci bir talimata kadar, menşe ayrımı yapılmaksızın Kinder markalı ürünlerin (Kinder Sürpriz Yumurta, Kinder Mini Eggs, Kinder Schokobons, Uovo Maxi, Kinder Mix, Kinder Circus, Kinder Happy Moments, Mix Cross Cat Kinder, Mixed Patisserie PRA, vb.) ithalatında yüzde 100 Salmonella analizi yapılmasına karar verilmiştir.”

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster