Ana Sayfa EREĞLİ, TÜRKİYE 4 Temmuz 2022 277 Görüntüleme

TMO Alım Fiyatlarını Güncelledi, Hububat Alım Destekleri Bu Aydan İtibaren Ödenecek

kardesleryaziicimasa

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Ereğli İlçe Müdürü Ahmet Aydın Sarıca; TMO Aksaray Başmüdürü Fahri Kesepara ve TMO Ereğli Ajans Amiri İsmail Çetiner ile, 2022 hasat sezonunu değerlendirdi.

Toprak Mahsulleri Ofisinin hububat alım politikası, hububat alım fiyatlarındaki güncellemeler, hayvancılık işletmelerine düşük fiyatla yemlik arpa desteği ve hububat destekleme primleri ile ilgili konuların görüşüldüğü toplantı ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Ereğli İlçe Müdürü Ahmet Aydın Sarıca, TMO’nun alım fiyatlarını artırma kararı aldığını belirtti.

Sarıca, değerlendirmesinde; TMO alım fiyatlarının ton başına buğdayda 400 TL, arpada ise 200 TL artırıldığını belirtti ve hububat alım primlerinin de temmuz ayından itibaren ödenmesine karar verildiğini bildirdi.

Sarıca, değerlendirmesini şu şekilde sürdürdü:

“Bu kapsamda Haziran ayında TMO’ya ürün teslim eden üreticilerimizin primleri Temmuzda, Temmuz ve Ağustos aylarında ürün teslim eden üreticilerimizin prim ödemeleri ise takip eden ay İçinde ödenecektir.

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından buğday için 1.000 TL/Ton, arpa için 500 TL/Ton olarak ödenecek “Hububat Alim Priminden” üreticilerimizin yararlanmaları için ürünlerini en geç 1 Eylül 2022 tarihine kadar TMO’ya satmış olmaları gerekmektedir.

TMO’ya bugüne kadar ürün teslim etmiş olan tüm üreticilerimiz, artırılan yeni alım fiyatlarından faydalanacak; geriye dönük fiyat farkı ödemeleri ise Temmuz ayında üreticilerimizin banka hesaplarına aktarılacaktır.” Dedi.

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster