Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 21 Şubat 2022 220 Görüntüleme

Türkiye’nin İlk İklim Şurası, Bakan Murat Kurumun da Katılımıyla Konya’da Toplandı.

kardesleryaziicimasa

-Türkiye’nin İlk İklim Şurası, Bakan Murat Kurum’un Da Katılımıyla Konya’da Toplandı
-İklim Şurası Toplantısına Ereğli, Emirgazi ve Halkapınar Belediye Başkanları da Katıldı

Türkiye’nin ilk iklim şurası, Konya Selçuklu Kongre merkezinde gerçekleştirildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı iklim şurası, ney taksimi ve iklim değişikliği tanıtım filminin gösterimi ile başladı.

Konuşmasında; yeryüzünde son yıllarda meydana gelen iklim değişikliklerinden, Konya’nın derinden etkilendiğini ifade eden Bakan Murat Kurum, Konya bölgesinin, kuraklıkla birlikte büyük obruklarla tanıştığını, göllerini kuruma riskiyle karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasıyla Türkiye’nin “2053 Net Sıfır Emisyon ve Yeşil Kalkınma Devrimi” yoluna çıkıldığını ifade ederek, bu hedefin kapılarını Türkiye’ye açtığı için Erdoğan’a şükranlarını sundu.

-Ereğli, Emirgazi ve Halkapınar Belediye Başkanları da Katıldı-

Konya’da düzenlenen iklim şurasına Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak ve Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal da katıldılar. Toplantı ile ilgili görüşlerini belirten Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, küresel iklim krizinin çevre bilinciyle aşılacağının bilincinde olan belediyeler olarak, bu noktada üzerlerine düşeni yerine getirmeye hazır olduklarını ifade etti.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster