Ana Sayfa TÜRKİYE 16 Aralık 2022 173 Görüntüleme

Uluslararası Kar Film Festivali start aldı

kardesleryaziicimasa

Atatürk Üniversitesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivalinin 18’ncisi bugün düzenlenen açılış töreni ile start aldı.
Atatürk Üniversitesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivalinin 18’ncisi bugün düzenlenen açılış töreni ile start aldı. İlki 2004 yılında yapılan ve o günden bugüne dek 18 kez düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivali’nin 18’ncisi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde Nene Hatun Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Üç gün sürecek olan festival kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerde, kısa film yarışmasının yanı sıra sinema ve televizyon dünyasından önemli isimlerin öğrencilerle bir araya geleceğini ifade eden Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Yılmaz, ’’Festival boyunca sinema, televizyon ve medya alanında değerli işlere imza atmış olan konuklarımız deneyimleri ile bizlere eşlik edecek ve bununla birlikte belki de geleceğin yönetmenleri, senaristleri, oyuncuları veya medya mensupları yedi farklı dalda çalışmalarını ortaya koyacaktır

Öncelikle gelenekselleşen Kar Film Festivali’nin 18.sine bu sene de ev sahipliği yapmaktan gurur ve mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bu seneki Kar Film Festivali’nin düzenlenmesinde emeği geçen başta Düzenleme Kurulu Başkanı Sayın Doç. Dr. Abdulkadir ATİK olmak üzere diğer tüm düzenleme kurulu üyelerine ve festivalin düzenlenmesine katkıda bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı-Sinema Genel Müdürlüğü’ne, TRT’ye, Atatürk Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi’ne ve katkılarıyla festivalimize renk katan gözbebeğimiz, değerli öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesi bir organizasyonda bir araya gelmek ve sizleri bu organizasyonun bir parçası haline getirebilmek bizleri oldukça mutlu etmiştir.

Bu yıl festivalimizin ana paydaşı olan komşu ülke Azerbaycan’dan çok sayıda katılım gerçekleşmiştir. Azerbaycan Esir ve Kayıp Vatandaşlarla İlgili Devlet Dairesi Başkan Yardımcısı Sayın Eldar Samedov’a, Muharip Kadın Gaziler Sosyal Yardımlaşma Birliği Başkanı Sayın Rade ABBAS’a, başkan yardımcısı Sayın Gülperi Ahmedova’ya, oyuncu ve yönetmen Sayın Kenan Mahmudov’a festivalimize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Yine Sayın Mehtap Demir’e, Sayın Nihan Günay’a, Sayın Şükran Uslu’ya, Sayın Zeynep Özden Ayyıldız’a, Sayın Ali Düşen Kalkar’a katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ulusal ve uluslararası düzeydeki bu katılımın büyüyerek önümüzdeki yıllarda da devam etmesi en büyük dileğimizdir.

Son olarak, her bir zerresinde yılların birikimini, deneyimini, emeğini taşıyan bu geleneğin sürmesini ve bu seneki festivalin de siz değerli katılımcılarımıza ve öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ediyorum’ ’dedi

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster