Ana Sayfa EREĞLİ 27 Haziran 2024 224 Görüntüleme

Üniversite Öğrencileri Önümüzdeki Eğitim Öğretim Yılında Yine Ortada Kalacaklar

kardesleryaziicimasa

Yükseköğrenim için Ereğli’ye gelen ancak KYK’daki yurt kapasitelerinin yetersizliği nedeni ile barınma sorunu yaşayan kız öğrenciler için, Hüseyin Oprukçu döneminde taşevler bloklarının birisi kız yurdu olarak tahsis edilmişti. Kız öğrenciler için tahsis edilen yurt binasının, tadilatının ve hizmete açılmasının üzerinden 4 ay geçmesine rağmen yurt binası odalarında, özellikle tavan kısımlarında dökülmeler meydana geldi. Tavan kısımlarında dökülmelerin meydana geldiği yurt binası ise bu yıl kapatıldı. Ereğli’de yükseköğrenim gören kız öğrenciler ise 2024-2025 eğitim-öğretim dönemine yine yurtsuz girecekler.

-Yüklenici Firma, Belediye Başkanı İle Birlikte Açıklama Yaptı-

Taşevlerin restorasyonu işinin yüklenici firmalarının yetkilileri, belediye başkanı Umut Akpınar ile birlikte kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundular. Açıklamada, özellikle şubat depreminden sonra değişen yönetmelikler kapsamında, taşevler projesinin yeniden elden geçirilmesi gerektiği belirtildi.

-Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Kız Öğrenciler Yine Ortada Kalacak-

Seçim öncesi, seçim yatırımı olarak alacele yapıldığı için dökülmelerin yaşandığı ve güvenlik sorunları oluşturduğu gerekçesi ile kapatılan kız öğrenci misafirhanesinin önümüzdeki eğitim öğretim yılında açılamayacağını söyleyen belediye başkanı Umut Akpınar’ın, yaz tatili süresince üniversite öğrencileri için barınma sorununun çözülmesine yönelik bir çalışma içerisinde olup olmayacağı ise merak ediliyor.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster