Ana Sayfa EMİRGAZİ, KONYA, TÜRKİYE 26 Nisan 2022 506 Görüntüleme

“Usulsüz Çalışmayı Kabul Etmediğim İçin Baskı Yoluyla İstifaya Zorlandım”

kardesleryaziicimasa

Konya’nın Emirgazi ilçesinde temizlik görevlisinin, görevinden zorla istifa ettirildiği iddia edildi.

İŞ-KUR TYP kapsamında 15 Temmuz Öğretmenevinde temizlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan 40 yaşındaki A. S., öğretmenevi müdürü tarafından baskı yoluyla görevinden istifa ettirildiğini iddia etti.

İddiaya göre, geçtiğimiz Aralık ayında Emirgazi ilçesinde 15 Temmuz Öğretmenevi bünyesinde temizlik görevlisi olarak işe başlayan 3 çocuk annesi 40 yaşındaki A.S.; öğretmenevi müdürü ve Milli Eğitim Müdürü tarafından, görevli olduğu kurum dışında başka kurumlara da temizlik işlerine gönderildiğini, bu duruma itiraz ettiği için de Milli Eğitim Müdürü ve öğretmenevi müdürü tarafından üzerinde baskı kurularak istifa dilekçesi imzalattırıldığını öne sürdü.

İstifa dilekçesi imzalattırıldıktan sonra, ilçeye bağlı bir taşra mahallesinde inşaatı devam eden okulun inşaatının temizliğine gönderildiğini de söyleyen A.S., “Ben kendi ayaklarımın üzerinde durmak zorunda olan birisiyim. 3 çocuğuma bakmak zorundayım. Aralık ayında İŞ-KUR aracılığı ile öğretmenevi bünyesinde temizlik görevlisi olarak işe başladım. İşimde ve görevimde aksaklık yapmadım. Ancak öğretmenevi müdürü Ahmet Bilsin ve milli eğitim müdürü Sultan Ahmet Kaymak  beni başka kurumlara temizliğe göndermek istediler. Duruma itiraz ettiğimde de üzerimde baskı kurarak istifa zorla istifa dilekçesi imzalattırdılar. İstifa dilekçesi imzalattırdıktan sonra da bir okul inşaatı temizliğine gönderdiler. Ben de durumu yetkili mercilere ulaştırdım” dedi.

İlçe Mili Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak’ın, daha önce görev yaptığı yerlerde de bu ve buna benzer suçlamalarla birçok kere soruşturma geçirdiği iddia edildi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster