Ana Sayfa EMİRGAZİ, KONYA 26 Nisan 2022 485 Görüntüleme

Başkan Koçak’tan Kınama Mesajı: “İlçemizin Asılsız Olaylarla Anılmasını Kabul Etmiyoruz”

kardesleryaziicimasa

Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, geçtiğimiz günlerde Emirgazi ilçesinde AK Parti İlçe Başkanının öğretmenevi müdürü ve Milli Eğitim Müdürünü tehdit ettiği yönünde çıkan asılsız haberlere tepki gösterdi.

Emirgazi halkının misafirperver bir Türkmen topluluğundan geldiğini söyleyen Koçak, ilçe halkının, vatandaşıyla siyasetçisiyle, misafirperver olduklarını, ilçede görev yapan kamu personeline karşı hiçbir olumsuz davranışta bulunmayacak derecede nezaket içerisinde bir toplum olduklarını söylediği açıklamasında, “Emirgazi halkı, devletini ve milletini seven, devletin ve milletin kutsallığına inanan bir yapıya sahiptir. İlçedeki devlet hizmetlerini de vatandaşa sunmak üzere görevlendirilen personelin de görevini layıkı ile yerine getirmesini isteriz. İŞ-KUR tarafından uygulanan TYP kapsamında çalışma hakkı kazanan, işe ihtiyacı olan ve işini layıkıyla yapan bir bayan hemşerimizin ekmeği ile oynamak bir makam sahibine yakışmamıştır” dedi.

Yapılan haksızlığın, tüm Emirgazi halkına yapılmış olduğunu da söyleyen Koçak; “AK Parti İlçe Başkanımız Uğur Çanakçı’nın davranışı, maksatlı basında yer alan yalan haberlerdeki gibi bir şahsa tehdit değil, bir garibana yapılan haksızlığı düzeltme girişimidir. Bu noktada ilçe başkanımız Uğur Çanakçı’nın samimiyetine inanıyor ve güveniyor, yapılan bu iftiranın ilçe başkanımız nezdinde tüm Emirgazi halkına yapılmış olarak sayıyoruz. Ayrıca ilçemizin bu şekilde aslı astarı olmayan bir olayla anılmasından da, ilçe halkımızı ve şahsımı üzmüştür. Kasıtlı olarak medyaya taşınan ve ilçemizi yıpratma amacı taşıyan bu olayı ve kamu görevini layıkı ile yerine getirmeyen görevlileri kınıyor, ilçemizde görevini layıkıyla yerine getiren kamu personelimize ilçemiz halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Koçak, ayrıca, “öğretmenevi kamera kayıtlarının basına servis edilmesinin de araştırılmasını istiyorum” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster