Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 17 Haziran 2022 426 Görüntüleme

Üzer, Seçim Ofisi Açılışında Yaptığı Konuşmada, “Kooperatifi Eski Günlerine Döndürmeyeceğiz” Dedi

kardesleryaziicimasa

-TALHA ÜZER SEÇİM OFİSİNİ AÇTI
-AÇILIŞTA KONUŞAM YAPAN TALHA ÜZER, EREĞLİ, KARAPINAR, KARAMAN VE EMİRGAZİ İÇİN KURACAKLARI YENİ TESİSLERİN SÖZÜNÜ VERDİ
-ÜZER: “ÜRETİMDEN, KOOOPERATİFTEN ANLAMAYAN HARİTA MÜHENDİSLERİNE DEĞİL, İŞİ BİLEN, ÜRETİCİNİN DİLİNDEN ANLAYAN ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE YETKİ VERİN”

Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve başkan adayı Talha Üzer, sebze pazarı yanı subaşı kahveler karşısında seçim ofisini açtı. Yoğun bir katılımın olduğu seçim ofisi açılışında konuşma yapan Talha Üzer, konuşmasında, “kooperatifi, kooperatif işleyişinden habersiz olan harita mühendislerine değil, kooperatife ve üreticiye kazandıran ziraat mühendisine teslim edin” dedi.

Seçim ofisi açılışına Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Zekeriya Ünlü, Ereğli Şoförler Odası Başkanı Yalçın Bozkır, Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Ünver, Karaman ve Karapınar STK başkanları, Ereğli mahalle muhtarları, STK temsilcileri, kooperatif üyeleri ve çiftçiler katıldı.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği açılışta konuşma yapan Talha Üzer, seçim sürecinde vaat ettikleri hizmet ve yatırımları 4 yıl içerisinde yerine getirdiklerini ifade etti ve yeniden görev verilmesi durumunda çiftçilere kazandırılacak yatırımları söyledi.

“Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi, 7 ilçe ve 1 il merkezini kapsayan geniş bir alandan sorumlu. Pandemi süreci ve rakiplerimizin gereksiz davalarına rağmen biz bu geniş alanda çok güzel çalışmalar yaptık. İlk göreve geldiğimizde 6’lı pancar söküm makinesini Ereğli’ye kazandırdık. Söküm makinesini Ereğli’ye kazandırdık diye eleştirdiler, ama Karapınar ve Karaman’da 15 tane olan söküm makinesi Ereğli’de hiç yoktu. Hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı, üreticilerimizin ihtiyaç durumlarına göre düzenledik ve gerçekleştirdik. Sözleşmeli üretim modeline geçmediğimiz sürece üretimde devamlılığı sağlayamayacağımızı düşündük ve başlattığımız sözleşmeli üretim modeliyle, sürekli fiyat garantisi ve desteklerle üreticilerimizi ayakta tuttuk” diyen Talha Üzer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Göreve geldiğimizden bu yana kooperatifimizin cirosunu 6 kat artırdık. Bu ciroyu da yine üreticilerimize yeni hizmetler kazandırmak için kullandık. Sudurağı’na 1600 metrekare kapalı alana sahip satış mağazası açtık. 3 milyon yatırım bedeli ile Ereğli’ye, saatte 10 ton buğday, 7 ton ayçiçeği, 5 ton bakliyet işleme kapasiteli eleme tesisi kazandırdık. Kazımkarabekir ilçemize 1200 metrekare kapalı alanda satış mağazamızın inşaatını başlattık. Hotamış’ta 1800 metrekare kapalı alana sahip tesisimizi kazandırdık. Üreticilerimizin ürünlerini depolayabilmeleri için Ereğli’ye 24 bin ton kapasiteli lisanslı depomuzu kazandırdık” dedi.

 Konuşmasında, pancar Ekicileri Kooperatifi adayı Duran Özbudak’ın iddialarına da yanıt veren Talha Üzer, “Daha önce, yönetim ve denetim kurulu seçimlerini birleştirelim dedim kabul etmediler. Bugün çıkıp denetim kurulu seçimlerini yapacaklarmış. Denetim kurulunun seçimlerine daha 3 yıl var efendim, geçiniz oraları. Kooperatif üyeleri gübre alamıyormuş, menşei belli değilmiş. Hepiniz biliyorsunuz ki gübreler ithal geliyor. Limana gelir, orada özel kuruluşların, kooperatiflerin mühendisleri tarafından analiz yapılır. Gemilerin içindeki gübrelerin hepsi aynıdır, torbaları farklıdır. Ama bunu Duran Özbudak bilmez, çünkü o harita mühendisi, ben ziraat mühendisiyim. Siz de bu kooperatifi, üretimden anlamayan harita mühendislerine değil, işin ehli olan ziraat mühendislerine teslim edin. Onlar da kuru kuru saldırı politikası ile siyaset yapmasınlar, yapacaklarını anlatsınlar, projelerini anlatsınlar” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster