Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 24 Ağustos 2022 215 Görüntüleme

Vatandaşa Destek Paketi Geliyor. Paket İle Milyonlarca Vatandaş İcra Yükünden Kurtulacak

kardesleryaziicimasa

Dar gelirlilere yönelik ekonomik destekler içeren paket çalışmasında sona gelindi.

Hükümetin, uzun süredir üzerinde çalıştığı ve dar gelirlilere yönelik destek paketi içeren çalışmada sona gelindi. Paket kapsamında, vatandaşın icra takibine düşen borçları tasfiye edilecek. Varlık yönetimi şirketlerine devredilmiş borçların 2 bin 500 liraya kadar olan icra takibindeki borçlarını devlet ödeyecek.

Taslağı hazırlanan, kabinede de görüşülen ve Ekim ayında meclis gündemine gelecek olan destek paketi ile ilgili detaylar şu şekilde:

Hazırlanan destek paketi ile 6 milyona yakın vatandaşın icra takibine düşen 30 milyar TL borcu tasfiye edilecek. 5 milyona yakın ailenin 2 bin liraya kadar olan borçları icradan düşecek. Bu amaçla, ailelerin borçlu olduğu şirketler, icraya verdikleri alacaklarını muhasebe kayıtlarından gider olarak gösterecek ve vergiden düşecek. Bu kapsamda yer alabilecek vatandaşların borçları kamu maliyesinden karşılanmış olacak.

Destek paketinin ikinci ayağında ise 1 milyona yakın vatandaşın varlık şirketlerine devredilmiş 2 bin 500 liraya kadar olan icra takibindeki borçlarını da devlet üstlenecek.

Destek paketinin bir diğer ayağının ise, vatandaşların borçlarının önemli bir kısmının temel ihtiyaçlara tekabül eden elektrik, su, doğalgaz, telefon aboneliklerine sağlanacak desteklerden oluşacağı bildirildi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster