Ana Sayfa EREĞLİ 25 Haziran 2022 156 Görüntüleme

“Vefat Etmiş Üyeleri Kaldırıp Oy Mu Kullandıracaksınız, Eski Liste İle Seçime Nasıl Gireceksiniz?”

kardesleryaziicimasa

Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve başkan adayı Talha Üzer, seçim çalışmaları kapsamında Ereğli’ye bağlı Melicek ve Karaburun mahallelerinde üreticilerle bir araya geldi.

Melicek ve Karaburun Mahallelerinde üreticilere yönelik yaptığı konuşmada, kooperatif bakanı olduğu 4 yıllık dönemde yapılan hizmet ve yatırımları anlatan Talha Üzer, rakip aday Duran Özbudak’ın, “Seçimlere 2018 yılındaki liste ile gidileceği” yönündeki açıklamalarına cevap verdi.

2018 yılında göreve geldiklerinde, kooperatifi, üreticilere mal satan bir kooperatif olmaktan çıkararak üreticilerin ürettikleri ürünleri de alarak değerlendiren bir kooperatif haline getirdiklerini ifade eden Talha Üzer, “Seçim sürecinde ne diyeceklerini ne yapacaklarını şaşırdılar. Şimdi de, seçimlere 2018 yılındaki liste ile girileceğini söylüyorlar. Biz 2018 yılında göreve geldiğimizde, üretici olmayan, üretim yapmayı bırakmış veya hayatını kaybetmiş aktif olmayan kişilerin üyeliklerini düşürdük ve kooperatifin aktif üreticilere hizmet vermesini sağladık. Şimdi eski liste ile seçime gidileceği yönünde asılsız bilgiler açıklıyorlar. Ne yapacaklar, hayatını kaybetmiş üyeleri kaldırıp gelip oy mu kullandıracaklar? Kaldı ki siz eski liste ile kaybettiniz seçimi” dedi.

-“Kooperatif Hizmet Kapsamları Genişledi, Cirosu Arttı, Personel İstihdamı Arttı”-

Pancar Ekicileri Kooperatifinin, önceki dönemlere oranla daha fazla personel çalıştırılmasının dahi eleştirildiğini söyleyen Talha Üzer, “Kendi dönemlerine oranla bugün daha fazla personel çalıştırıyoruz diye eleştiriyorlar. Ne güzel işte, biz Ereğli’nin çocuklarını istihdam ediyoruz, siz yıllarca onu da yapamadınız. Sizin döneminize oranla satış mağazalarımız ve hizmetlerimiz de arttı. Satış mağazalarımız açıldı, lisanslı depomuz açıldı, süt alım merkezimiz açıldı, pancar söküm makinemiz alındı, petrol istasyonumuz açıldı. E buralarda verilen hizmet personel ile veriliyor. Tabi ki de personel istihdam edeceğiz” dedi.

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster