Ana Sayfa EREĞLİ 17 Ocak 2022 211 Görüntüleme

Veyis Güçlü, Siyasilerden, Esnaf ve Sanatkarların Sorunlarına Eğilmelerini İstedi

kardesleryaziicimasa

Ereğli Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veyis Güçlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, esnafın BAĞ-KUR ve KDV oranları üzerine taleplerini sıraladı.

Güçlü, açıklamasında, esnafın eski günlerine ve eski gücüne yeniden kavuşabilmesi için BAĞ-KUR ve SGK primlerinin düşürülmesini, KDV oranlarının yeniden yüzde 8’e düşürülmesini ve çıraklık okulundaki sigortalılığın, emeklilik primine eklenmesini istedi.

Güçlü’nün açıklaması şu şekilde: “Türkiye’de kayıtlı esnaf ve sanatkar sayısı toplam 2 milyon. Eşi, çocukları ve istihdam ettiği kişiler ile birlikte bu rakam 15 milyonu buluyor. İlk defa oy kullanacak 2 buçuk milyon Z kuşağı ile birlikte, esnafın gücünün farkına varılmasını istiyoruz. Siyasilerden, esnaf ve sanatkarların sorunlarına eğilmelerini istiyoruz. BAĞ-KUR ve SGK primlerinin düşürülmesini, KDV oranlarının yeniden yüzde 8’e çekilmesini, ticari elektrik tüketiminde indirim yapılmasını ve çıraklık okulundaki sigortalılık süremizin emeklilik primlerimize yansıtılmasını istiyoruz” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster