Ana Sayfa YAŞAM 19 Kasım 2020 377 Görüntüleme

Yangından ailesini kurtardı, kendisi yandı

kardesleryaziicimasa

Samsun’da gece bir evde çıkan yangında ailesinden 5 kişiyi yanmaktan kurtarıp dışarı çıkartan baba, alevler içinde kalarak hastanelik oldu. Yangında 6 kişi hastanede tedavi altına alındı. Aynı ailenin 3 yıl önce de evlerinin yandığı ortaya çıktı.

Samsun’un Vezirköprü ilçesinin Oruç Mahallesi’nde gece saatlerinde, 52 yaşındaki Halil Doruk’a ait evde yangın çıktı.

Aile fertleri uykuda oldukları sırada evin oğlu Vahit Doruk yangını fark edip babasına seslenerek uyandırdı. Baba Halil Doruk alevler içinden oğlu Vahit Doruk, eşi Hatice Doruk, annesi, Fatma Doruk, kızı Cemile Doruk ve torunu 2 yaşındaki Elif’i yanan evden dışarı çıkarmayı başarırken kendisi ise çeşitli yerlerinden yanarak yaralandı.

Halil Doruk, 112 ekipleri tarafından ambulanslarla Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Baba Halil Doruk ilk müdahalesinin ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ne sevk edildi.

(FOTO: İHA)

“YANDIM AMA AİLEMİ KURTARDIM”

Samsun’daki hastanede tedavi altına alınan Halil Doruk, “Oğlan ‘baba yanıyoruz’ diye bağırdı. Yatıyorduk. Kalktım eşim de peşimden kalktı. Oğlum ile eşimi dışarı çıkarttım. Kızımla torunumu çıkardım. Ondan sonra da annemi kaldırıp çıkardım. Ailemi kurtarmak için evde hangi odaya gitsem sanki alevler beni peşimden takip eder gibi geliyordu. Ben yandım ama çok şükür ailemi de kurtardım” dedi.

EVDE 3 YIL ÖNCE DE YANGIN ÇIKTI

3 yıl önce de ahşap olan evinin elektrik kontağından çıkan yangında tamamen yandığını söyleyen Halil Doruk, “3 yıl önce yanan evimin yerine yenisini yaptırdım. Yeni yaptırdığım evimin borcu daha bitmedi. Evin borcunu ödemek için bir kaportacıda çalışıyorum” diye konuştu.

(FOTO: İHA)

Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı. (İHA)

Son güncelleme: 12:47 – 19.11.2020

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster