Ana Sayfa EREĞLİ 29 Eylül 2022 165 Görüntüleme

“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” Kampanyası Ereğli’de Gerçekleşti

kardesleryaziicimasa

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganı ile düzenlenen farkındalık kampanyası etkinlikleri Ereğli İstasyon Caddesinde düzenlendi.

Trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının en aza indirilmesi amacı ile 2019 yılından bu yana her yıl farklı sloganlarla düzenlenen farkındalık etkinliği, Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganı ile düzenlendi. İstasyon Caddesi Ereğli Lisesi önünde düzenlenen etkinliğe Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Muğdatoğlu, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ve öğrenciler katıldı.

Kampanyanın açılış konuşmasını yapan Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Muğdatoğlu, farkındalık kampanyasının, trafik te yaya önceliğine dikkat çekmek olduğunu vurguladı ve “Karayolları trafik kanununun 74. Maddesinde yapılan düzenleme ile Işıklı veya görevlinin olmadığı yerlerde yaya önceliğine önem vermek amacıyla farkındalık oluşturmak için ülke genelinde düzenlenen etkinliğimizi Ereğli’de de düzenliyoruz” dedi.

Kampanya ile ilgili olarak bilgilendirme açıklamasını ise Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amiri Hasan Hüseyin Yüksel yaptı. Konuşmaların ardından katılımcı protokol tarafından yaya geçidi çizgisi çizildi.

(Mesut Şahin)

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster