Ana Sayfa EREĞLİ 10 Şubat 2024 1372 Görüntüleme

Yükseköğrenim Gören Kız Öğrenciler İçin Yurt Binası Çarşamba Günü Açılıyor

kardesleryaziicimasa

Ereğli dışından Ereğli’ye yükseköğrenim görmek için gelen ancak yurt eksiği nedeni ile barınma sorunu yaşayan ve birçoğu da Karapınar ilçesinde bulunan KYK yurduna gidip gelmek zorunda kalan öğrencilerin barınma sorununu Ereğli Belediyesi çözüyor.

 

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Taşevler bölgesinde yaptığı restorasyon çalışmalarında, bloklardan birisini aşocağı olarak geçtiğimiz günlerde hizmete açmıştı. Bloklardan birisini de, yükseköğrenim görmek için Ereğli’ye gelen kız öğrencilerin barınma sorununu gidermek için kız öğrenci misafirhanesi olarak tahsis eden başkan Oprukçu, 14 Şubat Çarşamba günü yapılacak olan açılış ile kız öğrenci misafirhanesini de faaliyete geçirecek.

 

Öğrenci yurdu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Ereğli’mize gelen hiçbir öğrencimizin mağdur olmasını istemeyiz. O bakımdan, barınma ve yurt sorunu yaşayan öğrencilerimizin bu sorununa çözüm bulmak için Korkut Ata Sosyal Tesislerimizde bulunan bloklardan birini kız öğrenci misafirhanesi olarak tahsis ettik. KYK Yurtlarında yer bulamayan kız öğrencilerimiz, KYK yurtlarında yer boşalıncaya kadar, yer boşalmazsa da eğitimleri sona erene kadar bu misafirhanede kalabilecekler” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster