Ana Sayfa EMİRGAZİ, KONYA, TÜRKİYE 26 Nisan 2022 400 Görüntüleme

AK Parti Emirgazi İlçe Başkanı’ndan Açıklama Geldi: “Tamamen Maksatlı ve Örtbas Niteliği Taşıyor”

kardesleryaziicimasa

AK Parti Emirgazi İlçe Başkanı Uğur Çanakçı, geçtiğimiz günlerde kendisi ile ilgili olarak bazı yayın organlarında çıkan “Öğretmenevi Müdürünü ve Milli Eğitim Müdürünü Tehdit Ettiği” yönündeki haberlerle ilgili olarak açıklama yaptı.

Açıklamasında, kendisi ile ilgili ithamlara kesinlikle katılmadığını ifade eden Çanakçı, olayın çarpıtıldığını, öğretmenevi müdürünün ve ilçe milli eğitim müdürünün, olayı abartılı ve maksatlı olarak özellikle siyasi medyaya taşıyarak kendi usulsüzlüklerini kapatmaya çalıştıklarını söyledi.

İŞ-KUR aracılığı ile işe alınan Ayşe Sütçü isimli bayan personelin, kurum dışı işlerde çalıştırılmak istenmesi ve işçinin bunu kabul etmeyince de kendisine zorla istifa dilekçesi imzalattırıldığı yönünde vatandaşlardan ve personelden gelen şikayet üzerine olayın aslını araştırmak için ilgili kişilerle görüştüğünü söyleyen Çanakçı, açıklamasında; “İŞ-KUR hizmet alımı kapsamında temizlik görevlisi olarak 15 Temmuz Öğretmenevi bünyesinde Aralık ayında hizmete başlayan bir bayan hemşerimiz, görev yaptığı süre içerisinde, görevli olduğu öğretmenevi haricinde başka kurumlara temizliğe gönderilmiş. Görevli olduğu hizmet kurumu dışında başka bir kurumda çalışamayacağını ifade eden bayan temizlik çalışanına, baskı yoluyla istifa dilekçesi imzalattırılıyor ve istifa dilekçesi alındıktan sonra bayan personel bir okul inşaatına temizliğe gönderiliyor. Şikayetler üzerine durumu öğrendiğimde, konuyu öğretmenevi müdürü Ahmet Bilsin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak’a sormak için her iki müdürümüzü de aradım” dedi.

Her iki müdürle de görüştüğünü söyleyen Çanakçı; “Temizlik görevlisi bayanın işten çıkarılmasında usulsüzlük olduğunu, öğretmenevi müdürü Ahmet Bilsin ile görüştüm. Daha sonra öğretmenevi müdürümüz ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak’ın yanına gittik. Kendisinin toplantıda olması üzerine şube müdürümüzün odasında toplantının bitimini bekledik. Sonrasında milli eğitim müdürü ile de konuyu görüşerek, işten çıkarılma olayının haksız ve usulsüz olduğunu, durumun düzeltilmesi gerektiğini söyledim. Ancak, kurum içerisindeki güvenlik kameraları görüntüleri, kasıtlı ve maksatlı bir şekilde siyasi gazetelere gönderilerek çarpıtılmış ve kurum müdürleri, kendi usulsüzlüklerini bu yol ile örtmeye çalışmışlardır. Olayın aslını araştırmadan, ilçedeki kurumları ve ilçe halkını yıpratacak şekilde asılsız haber yapan yayın organlarını kınıyorum” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster