Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA 8 Nisan 2022 587 Görüntüleme

Ayrancı’da Konut Ve Hayvancılık Projeleri Hayata Geçiyor

kardesleryaziicimasa

Karaman’ın Ayrancı ilçesi belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, canlı yayın konuğu olarak katıldığı programda, Ayrancı ilçesine kazandıracakları yeni projeleri açıkladı.

Ayrancı Belediyesi olarak hazırladıkları  iki yeni proje ile toplu konut hizmeti sağlayacaklarını söyleyen başkan Büyükkarcı, hayvancılık için de, toplu ağıl projelerinin önümüzdeki aylarda faaliyet geçeceğini belirtti.

-Turan Konutları ve Orhun Vadisi Projeleri Hazır-

Ayrancı ilçesinde çok katlı toplu konutlar olarak Turan Konutlarının projesinin hazır olduğunu söyleyen belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, projenin önümüzdeki aylarda ihaleye çıkacağını belirttiği konuşmasında, Turan Konutları’nın ardından Orhun Vadisi Konutları projelerinin hayata geçeceğini ifade etti. Orhun Konutlarının, tek katlı müstakil konutlardan oluşacağının altını çizen Büyükkarcı, konutların 400 metrekare alan üzerine kurulu olacağını ve 100 metrekaresinin dubleks ve önünde bahçesi olacağını, projenin oturtulacağı alanın da Orhun Vadisini andıracağını söyledi.

-Hayvancılık Alanı Projesi Önümüzdeki Aylarda-

Karaman’da küçükbaş hayvancılığın en yaygın ilçenin Ayrancı ilçesi olduğunu da sözlerine ekleyen Yüksel Büyükkarcı, ilçede hayvancılığa bağlı olarak süt ürünleri üretiminin de meşhur olduğunu söyledi.

İlçede belirledikleri hayvancılık alanında, ikişer bin küçükbaş hayvan kapasiteli 40 adet ağıl yapacaklarını ve meraya açılacak olan bu ağıllarda hayvancılığı geliştireceklerini de ifade eden Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, projenin, arazi toplulaştırması çalışmalarının tamamlanmasının hemen ardından ihaleye çıkacağını söyledi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster