Ana Sayfa EREĞLİ, TÜRKİYE 8 Nisan 2022 407 Görüntüleme

Vergi ve Ekonomi Paketine İlişkin Yasa Teklifi TBMM’de Kabul Edildi

kardesleryaziicimasa

TBMM Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanan “Vergi ve Ekonomi Paketine İlişkin Yasa Teklifi”, AK PARTİ, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla kabul edildi.

Kabul edilen yasa teklifi ile, muhtarlara aylık olarak ödenen ödenek, net asgari ücret tutarında olacak.

Kabul edilen yasa teklifinde yer alan diğer ana başlıklar ise şu şekilde:

-Faizsiz konut almak isterken mağdur olan binlerce vatandaşa iki seçenek sunulacak. Alacaklılar isterlerse faaliyetlerine izin verilen diğer 6 firmaya hakları korunarak geçebilecek.

-Vergi Usul Kanunundaki kaçakçılık suçuna etkin pişmanlık getirilecek.

-Hazine arazileri üzerine kurulan ve yapı kayıt belgesi alınan yapıların bulunduğu hazine arazilerinin satışına ilişkin başvuru süreleri uzatılacak, peşin ödemelerde ise indirim yapılacak.

-Reklam yasağı olmasına rağmen reklam yaptıran mükelleflerin reklam harcamaları, vergi matrahından gider olarak kabul edilmeyecek.

Özel sağlık kuruluşları ile sözleşme düzenleyerek hekimlik faaliyetini yürüten hekimlerin kazançları serbest meslek kazancı olarak vergilendirilecek.

Kurumlar Vergisi oranı %25’e çıkarılacak.

Üzerinde yerleşim yeri bulunduğu gerekçesiyle orman sınırları dışına çıkartılarak tapuda Hazine adına tescil edilen taşınmazlar, 2/B alanlarındaki taşınmazların satışına ilişkin hükümlerle kıyas edilerek hak sahiplerine doğrudan satılacak.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster