Ana Sayfa EREĞLİ, KARAPINAR, KONYA, TÜRKİYE, YAŞAM 17 Eylül 2023 1221 Görüntüleme

Bisikletli Doğa Gezginleri “Doğa İçin” İstanbul’dan Karacadağ’a Pedallayacaklar

kardesleryaziicimasa

Kendilerine “Bisikletli Doğa Gezginleri” adını veren 2 kişilik ekip, doğa ve yeşile dikkat çekmek amacı ile İstanbul’dan Karacadağ’a kadar pedal çevirecekler. 52 yaşındaki Çetin Gedik ve 59 yaşındaki Mehmet Erdemir, İstanbul’dan başlattıkları bisiklet gezilerini Yalova, Bursa, Sakarya, Bilecik, Eskişehir ve Konya üzerinden 850 kilometre pedallayarak sürdürecek. Konya’nın Ereğli ilçesi Beyören Köyü’nde yaşayan ve Türkiye’nin Orman Dedesi olarak bilinen Rahim Demirbaş’ın ormanında, bisiklet gezisi temalarına yönelik pankartlarını açacak olan bisiklet gezginleri, gezilerini Emirgazi ilçesine bağlı Öbektaş Mahallesinde sonlandıracaklar.

Doğa ve Yeşile dikkat çekmek için düzenledikleri farkındalık turunu Türkiye’nin Orman Dedesi Rahim Demirbaş’a destek amaçlı düzenlediklerini söyleyen Erdemir ve Gedik, Günlük 80 ila 100 kilometre arası pedal çevirerek, gezilerini bir hafta içerinde tamamlamayı hedeflediklerini belirttiler.

Bisikletli Doğa Gezginleri ikilisi, geçtiğimiz yıl da Kars’tan başlattıkları bisiklet gezisinde 550 kilometre pedal çevirerek Alzheimer ve hareketli yaşama dikkat çekmişlerdi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster