Ana Sayfa EREĞLİ, TÜRKİYE 23 Mayıs 2022 301 Görüntüleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamalarda Bulundu

kardesleryaziicimasa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının sona ermesinin ardından, alınan kararlarla ilgili olarak açıklama yaptı. Erdoğan; açıklamasında, açık cezaevi hükümlülerinin pandemi izinlerinin 1 yıl daha uzatıldığını, yoklama kaçağı ve bakaya olanların da bedelli askerlikten faydalanabileceklerini söyledi.

Kabine toplantısının ardından Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

-“Kabine toplantımızda, açık cezaevlerindeki hükümlüler için belli şartlarda uygulanan, 31 Mayıs’ta süresi sona eren COVID-19 izinleriyle ilgili de bir değerlendirme yaptık. Buna göre açık cezaevlerindeki hükümlülerin COVID-19 izinlerini 31 Temmuz 2023 tarihine kadar uzatıyoruz”

-“Sayıları 550 bini bulan yoklama kaçağı ve bakaya gençlerimize bedelli askerlikten faydalanabilme yolunu açıyoruz. Bakaya gençlerimizin sıkıntısına çözüm getiren bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum”

-“Hayat pahalılığı başta olmak üzere çeşitli sıkıntılara maruz kaldığımız gerçektir. Mevcut sıkıntıların üstesinden yine biz geleceğiz. Ülkemizin demokraside ve kalkınmada ulaştığı ileri seviye bize yeniden yapılanan küresel sistemde hak ettiğimiz yeri fırsatı vermiştir. Küresel güvenlik ve ekonomi krizine bu gözle baktığımız için geçici sorunlar karşısında paniğe kapılmıyoruz”

-“Her alanda altyapı yatırımlarından ülkemizin ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşıladığımız için bundan sonra önceliğimiz insanımızın refah seviyesini artıracak politikalar olacaktır. Önümüzdeki aylarda hayat pahalılığın insanlarımız üzerindeki yükünü azaltmayı sürdüreceğiz”

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster