Ana Sayfa EREĞLİ, KARAPINAR, YAŞAM 23 Mayıs 2022 410 Görüntüleme

Yeşil ile İç İçe, Doğayla Başbaşa Zaman Geçirmek İsteyenler İçin Alternatif Bir Bölge

kardesleryaziicimasa
(Haber: Mesut Şahin)

İlkbaharın kendini yeni yeni gösterdiği, doğanın tüm marifetlerini sergilediği şu günlerde, özellikle hafta sonları ailenizle birlikte kendinizi doğanın tam ortasında bulmak isterseniz, sizlere yeni bir adresimiz var.

Hem Ereğli’ye, hem Karapınar’a bir kahve içimi mesafede olan Karacadağ’ın yeşil yüzü, ailesi ile birlikte misafirlerini ağırlamaya hazır. Karapınar ilçesine bağlı Yeşilyurt mahallesi, Ereğli ve Karapınar bölgesinde İvriz’den sonra en yeşil dokuya sahip olma özelliği ile son günlerde ilgi odağı haline geliyor.

-Ovacık Gölü Gözde Haline Geliyor-

Bölgeyi ziyaret etmek isteyenler, Ereğli-Karapınar karayolunu veya Ereğli-Emirgazi yolunu kullanabilirler. Ereğli’den Karapınar’a giderken, Meke Gölü girişi karşısından bölünen yol ile Yeşilyurt’a ulaşabilirsiniz. Ya da Emirgazi-Karapınar karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Dağ yolunu kullanarak yolculuğunu da yeşille iç içe geçirmek isteyenler, Emirgazi ilçesi üzerinden Karaören-Öbektaş güzergahını kullanarak Yeşilyurt’a ulaşabilirler.

Yeşilyurt’a girdiğinizde sizi yemyeşil bir manzara karşılayacaktır. Yeşilyurt Mahallesi içerisinden Ovacık’a doğru uzanan yolu takip ederek, Temmuz’da kuruyan, ama Temmuz’a kadar canlı duran Ovacık Gölü’nün bulunduğu bölgeye ulaşabilir, yeşil huzurun içerisinde bir gün geçirebilirsiniz.

Ovacık’a uzanan yola girmek istemeyenler ise, Yeşilyurt çıkışında orman yoluna girerek yeşil ile iç içe, kuş sesleri arasında zaman geçirebilir.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster