Ana Sayfa EREĞLİ 14 Mart 2022 447 Görüntüleme

Efsane Başkan Olarak Bilinen Kenan Akpınar Ölüm Yıldönümünde Mezarı Başında Anıldı

kardesleryaziicimasa

Ereğli’de 1978-1980 ile 1994-1999 tarihleri arasında 2 dönem belediye başkanlığı yapmış olan ve belediye başkanlığı görevi süresince Ereğli’nin geleceğine yönelik büyük hizmetler yapan Kenan Akpınar, ölümünün 8. Yılında mezarı başında anıldı.

2014 yılı yerel seçimleri öncesinde, 14 Mart 2019 tarihinde hayatını kaybeden Kenan Akpınar, vasiyeti üzerine, kendi belediye başkanlığı döneminde yaptırdığı 500 Evler mezarlığında defnedilmişti.

Kenan Akpınar’ın mezarı başında gerçekleşen anma törenine, önceki dönem Karşıyaka Belediye Başkanı olan oğlu Hüseyin Mutlu Akpınar, eşi Sebahat Akpınar, önceki dönem CHP PM Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Nejat Türktaş, DEVA Partisi Ereğli İlçe Başkanı Nurullah Yılmaz ve Kenan Akpınar’ın sevenleri katıldı.

Anma töreninde konuşma yapan CHP Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Nejat Türktaş, “Ereğli’ye unutulmaz hizmetlerde bulunan ve yaptıkları hizmetlerin o dönemde kıymeti bilinmeyen, bugün ise o hizmetlerin gerekliliğini ve iyiki yapmış denildiği efsane başkanımızı rahmetle anıyorum” dedi.

Kenan Akpınar’ın oğlu, önceki dönem İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı olan Hüseyin Mutlu Akpınar ise, “Yaşamı boyunca hep Ereğli için mücadele eden, hep güzel şeyler için uğraştı ve demokrasiden asla ödün vermeden hizmetlerini sürdürdü. Hep güneşe baktı. Hizmetleri, yaşamı boyunca anlaşılamadı belki ama bugün Ereğli O’nun kıymetini daha iyi anlıyor” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster