Ana Sayfa EREĞLİ 14 Mart 2022 483 Görüntüleme

Türktaş: “CHP Belediyeciliğinin En İyi Örneklerinden Birini Kenan Akpınar Yaptı”

kardesleryaziicimasa

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Nejat Türktaş, Kenan Akpınar’ın 8. Ölüm yıldönümü ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Kenan Akpınar’ın, sosyal belediyecilik ve demokrasi mücadelesinin modellerinden birisi olduğuna dikkat çekti.

Türktaş, Akpınar’ın siyasi yaşamı boyunca verdiği demokrasi mücadelesinin ve belediyecilik ufkunun model alınması gerektiğine dikkat çekti ve “Ereğli’yi Ereğli yapan hizmetler, projeler Kenan Akpınar’ın eseridir. İmar çalışmalarından yol çalışmalarına, sanayi ve üretim projelerinden kültürel ve sosyal çalışmalara kadar, büyük adımlar atmıştır” dedi.

-Türkiye’nin İlk Şişeleme Fabrikası Kenan Akpınar Ereğli’sinde Kuruldu-

Kenan Akpınar’ın belediyecilik anlayışını, gerçekleştirdiği hizmetlerle örnekleyen Nejat Türktaş; “Delimahmutlu Barajından suyun indirilerek Türkiye’de ilk şişeleme fabrikasının kurulması, 70’li yılların imkanlarında Kenan Akpınar ufku ile gerçekleştirildi. Ereğli’nin bugün gelişen imarının temellerini Kenan Akpınar attı. Ereğli’nin modern bir kent olmasının yollarını açan yine Kenan Akpınar’dır. 90’lı yıllarda, Türkiye’nin borçsuz ve öz sermaye ile tamamlanan tek organize sanayisi olan Ereğli Organize Sanayi Bölgesini yine Kenan Akpınar Belediyeciliği başardı. Bugün Ereğli’nin nefes alabildiği alan olan Atatürk Kültür Parkı, Türkiye’nin en büyük açık hava parklarından birisi olarak CHP belediyeciliğinin eseri olmuştur” dedi.

-Kepez Projesi Ereğli’nin Geleceğini Kurtaracak Olan Proje İdi-

Kenan Akpınar’ın kepez projesine de değinen Nejat Türktaş, “Ereğli’nin eğitim geleceği, sosyal, kültürel ve sportif geleceğine atılan bir imza olan Kepez Projesi, bugün tamamlanmış olsaydı, Ereğli gerçek anlamda bir kültür şehri, spor şehri, eğitim kenti olacaktı. Kepez projesi, Ereğli’nin kalkınmasına öncülük eden büyük bir projeydi” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster