Ana Sayfa EREĞLİ 26 Aralık 2021 409 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi, 2021 Yılını Yoğun Bir Yol Çalışması İle Geçirdi

kardesleryaziicimasa

-EREĞLİ BELEDİYESİ 2021 YILINDA YOĞUN BİR YOL YAPIM ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ
-TAŞRA VE MERKEZ MAHALLELERDE KİLİTLİ TAŞ, SOĞUK ASFALT VE SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİREN EREĞLİ BELEDİYESİ, YILLARDIR İHMAL EDİLMİŞ BİRÇOK MAHALLEYE DE EL ATTI

Ereğli Belediyesi, 2021 yılında gerçekleştirdiği yol yapım, bakım-onarım ve kilitli taş çalışmaları ile yıllardır ihmal edilmiş mahallelerin ulaşım sorunlarını çözdü. Merkez ve taşra mahallelerde yoğun bir asfalt ve yol yapım çalışması yürüten Ereğli Belediyesi, mevcut yolların bakımının yanısıra yeni yollar da açarak hizmete kazandırdı.

-Merkez ve Taşra Mahallelerde Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları-

Ereğli Belediyesi, 2021 yılı içerisinde, ilçe merkezinde Doğualagözlü, Cinler, Ziya Gökalp, Yunuslu, Selvili, Alhan, Beyören, Fatih,  Toros, mahalleleri ile taşrada Taşbudak, Büyükdede, Karaburun ve Çayhan Mahallelerinde mevcut yolların bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirdi.

-Sıcak ve Soğuk Asfalt Çalışmaları-

Mevcut yollarda bakım ve onarım çalışmaları yapan Ereğli Belediyesi ekipleri, sıcak ve soğuk asfaltlama çalışmalarında da son yılların en yoğun performansını sergiledi. İlçe merkezinde Barbaros,  Atakent, Aydınlar, Fatih, mahallelerinde soğuk asfalt kaplama çalışmaları yapan belediye ekipleri, yine ilçe merkezinde Mimar Sinan, Ziya Gökalp, Aydınlar, Namık Kemal, Şinasi, Hıdırlı, Barbaros, Yenibağlar,  Fatih, Türbe mahallelerinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Sıcak asfalt çalışmalarının yapıldığı Ziya Gökalp Mahallesinde yıllardır ihmal edilen cadde ve sokaklar da asfalta kavuştu ve çamurdan kurtuldu.

Sıcak asfalt çalışmalarını kamu kurumları ve eğitim kurumlarında da gerçekleştiren Ereğli Belediyesi; Ereğli Devlet Hastanesi çevresinde alternatif giriş yolları ile POMEM girişinde sıcak asfalt çalışması yaparken, eğitim kurumlarında da asfaltlama ve çevre düzenlemesi çalışmalarını tamamladı. Eğitim kurumları çalışmaları kapsamında Şehit Kamil Atalay İlköğretim Okulu, Atatürk Anadolu Lisesi, Sümer Ortaokulu bahçelerinde sıcak asfalt çalışması, Mimar Ahmet Köşker Anadolu Lisesi bahçesinde kilitli taş çalışması, Hilaliye Erkek Kuran Kursu bahçesinde sıcak asfalt çalışması yaptı. Ayrıca Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu, Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fen Lisesi lojmanları, Veterinerlik Fakültesi çevresinde de çevre düzenlemesi ile peyzaj çalışmalarını tamamlayarak eğitime olan katkılarını sürdürdü.

-Taşrada Asfaltlama Çalışmaları-

Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Ereğli merkezde sürdürdüğü asfaltlama ve yol yapım çalışmalarını taşra mahallelerde de gerçekleştirdi. Ereğli’ye bağlı Çayhan Mahallesi, Karaburun Mahallesi, Büyükdede Mahallesinde yol bakım çalışmaları yaptı. Yine Ereğli’ye bağlı Belkaya Mahallesi, Kutören Mahallesinde soğuk asfalt ve kilitli taş çalışmalarını tamamladı. Yine ilçe merkezinde Çömlekçi ve 500 Evler Mahallesi ile taşrada Zengen Mahallesi, Sarıca Mahallesi, Belceağaç Mahallesi, Hortu Mahallesinde de sokak ve caddelerde kilitli taş çalışmaları yapıldı.

-100 Yıllık Yol İlk Defa Asfaltlandı-

Ereğli’ye bağlı Kutören Mahallesi ile Obruk Yaylası arasında bağlantıyı sağlayan ve stabilize olması nedeni ile kış mevsimlerinde çamur, yaz mevsimlerinde aşırı toz nedeni ile trafik güvenliğini tehlikeye sokarak vatandaşları mağdur eden 15 km’lik yolda asfaltlama çalışmalarını tamamladı. 100 yıldan fazla süredir Kutören Mahallesi ile Obruk Yaylası arasında bağlantının sağlandığı stabilize yolun asfaltlanması ile vatandaşların büyük bir mağduriyeti daha giderilmiş oldu.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster