Ana Sayfa EREĞLİ 13 Ekim 2022 195 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi, Çalışmalarını Eylül Ay’ında da Aralıksız Sürdürdü

kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediyesi, Ereğli genelinde, merkez ve taşra mahallelerde eğitimi alt yapı, yol ve asfalt çalışmalarını Eylül Ay’ında da sürdürdü.

Ereğli Belediyesinin Eylül Ay’ında Ereğli genelinde gerçekleştirdiği çalışmalar arasında yoğunluğu eğitim çalışmaları alırken, yol ve kilitli taş çalışmaları da aralıksız devam etti.

Ereğli Belediyesinin Eylül Ay’ında gerçekleştirdiği çalışmalardan özetler şu şekilde:

-Eğitime katkı çalışmaları kapsamında Ereğli merkezde yer alan Cumhuriyet Lisesi bahçesinde sıcak asfalt ve çevre düzenlemesi tamamlandı. Yine eğitime katkı çalışmaları kapsamında Türkmen Mahallesi ilk ve ortaokulunda çevre düzenlemesi çalışmaları tamamlandı. Eğitime katkı çalışmalarını öğrencilere yönelik de sürdüren Ereğli Belediyesi, eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte Ereğli’de ihtiyaç sahibi öğrencilere okul çantası ve kırtasiye dağıtımı gerçekleştirdi.

-Yükseköğrenime olan katkılarını da sürdüren Ereğli Belediyesi, yükseköğrenim görmek için Ereğli’ye gelen kız öğrencilerin barınabilmeleri için 142 kişilik Ereğli Belediyesi Kız Öğrenci misafirhanesini hizmete sundu. Ereğli Belediyesi, geçtiğimiz yıl da barınma sorun yaşayan kız öğrenciler için misafirhane hizmeti vermişti.

-Eylül ayında yol çalışmalarını da sürdüren Ereğli Belediyesi, yol çalışmaları kapsamında Kuskuncuk ve Doğu Alagözlü Mahallelerinde soğuk asfalt çalışmalarını tamamlarken, Göktöme, Alhan ve Gökçyazı Mahallelerinde kilitli taş çalışmalarını tamamladı. Ayrıca Toros Mahallesinde yol bakım ve onarım ile orta refüj çalışmalarını tamamlayan Ereğli Belediyesi, bunun yanısıra metruk bina yıkım çalışmalarını da gerçekleştirdi. Amaç dışı kullanımın önüne geçmek amacı ile Ziya Gökalp Mahallesinde metruk binaların yıkımı tamamlandı.

Sosyal çalışmalarını da aralıksız sürdüren Ereğli Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile Ereğli’de yaşayan gaziler ve aileleri onuruna, protokolün de katıldığı akşam yemeği düzenledi. İstanbul Havalimanında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Günleri etkinliğine de Ereğli’ye ait yöresel ürünlerle katılan Ereğli Belediyesi, burada açtığı stand ile Ereğli’yi temsil etti ve tanıtım yaptı.

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster