Ana Sayfa EREĞLİ 23 Ağustos 2022 201 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi Tarafından Üretilen Organik Ürünler Halka Arz Ediliyor

kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediyesi ve NEÜ işbirliğinde Adabağ Mahallesinde uygulanan organik tarım projesinde hasat dönemi başladı. Ereğli Belediyesi tarafından hasat edilen Kavun ve Karpuzlar vatandaşlara Ulu Camii ve Uğurlu Camii önünde ücretsiz olarak dağıtılıyor.
Gerçekleştirdiği çalışmalar ile rol model olan Ereğli Belediyesi üretken belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdürüyor. Adabağ’da uygulamaya koyduğu organik tarım projesinde hasat sürecini başlatan Ereğli Belediyesi elde ettiği ürünleri vatandaşlara ücretsiz dağıtıyor.

-DAĞITILAN ÜRÜNLER TADIMLIK

Vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan ürünlerin tadımlık olduğunu kaydeden Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Biz hemşerilerimizin ağızları tatlansın diye elde ettiğimiz ürünleri halkımıza ikram ediyoruz. Bu projenin de amacı bu idi. ‘Birlikte üretelim birlikte tüketelim’ başlığı altında Ereğlili hemşerilerimizle birlikte toprakla buluşturduğumuz fidelerimizin meyvelerini almak bizleri ziyadesi ile mutlu etti. Beklentilerin çok üzerinde bir rekoltenin alınması bölgemiz topraklarının ne kadar verimli olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Bu nedenledir ki, üretimin iyi yerlere getirilmesi yönetim olarak bizlerin en büyük hedefidir” dedi.

-VATANDAŞ MEMNUN

Ereğli Belediyesi tarafından dağıtılan ürünleri alan vatandaşlar, “Belediyemiz hem üretiyor hem de halka bedava dağıtıyor. Yapılan hizmeti çok güzel ve olumlu karşılıyoruz. Belediye Başkanımızın üretimden yana ortaya koyduğu anlayışı destekliyoruz. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster