Ana Sayfa EREĞLİ 16 Kasım 2022 197 Görüntüleme

Ereğli Heyeti Gürcistan Ziyaretini Tamamladı

kardesleryaziicimasa

 

Ereğli Belediyesi ile Gürcistan’ın Zugdidi Kenti Belediyesi arasında ekonomik, kültürel ve eğitim işbirliğini teşvik etmek amacı ile Ereğli Belediyesi’nden Gürcistan’a giden heyet, ziyaretlerini tamamladı.

Ziyaretlerinin birinci gününde Zugdidi Belediyesini ziyaret ederek belediye ve diğer kent yönetim birimleri ile toplantılar düzenleyen heyet, ziyaretlerinin son gününde de Sanat ve Kültür Geliştirme Merkezi konser salonunda şarkı ve dans grubunun gösterilerine katıldıktan sonra  Zugdidi Botanik Bahçesini, tarihi Dadiani Sarayı’nı, Tarihi-Mimari müzeyi gezerek bölgenin kültürel mirası ile tanıştılar.

Ereğli Belediyesi ekibi, daha sonra Gemuani Fabrikasını, Csaishi ve Anaklia-Ganmukhuri termal sularını da ziyaret ettikten sonra Gürcistan ziyaretlerini sonlandırdılar.

*****     *****

ერეღლის მუნიციპალიტეტის დელეგაციამ საქართველოში, ერეღლის მუნიციპალიტეტსა და საქართველოს ზუგდიდის მუნიციპალიტეტს შორის ეკონომიკური, კულტურული და საგანმანათლებლო თანამშრომლობის ხელშეწყობის მიზნით, ვიზიტი დაასრულა.

ვიზიტის პირველ დღეს დელეგაცია ზუგდიდის მუნიციპალიტეტს ეწვია და შეხვედრები გამართა მუნიციპალიტეტთან და ქალაქის ადმინისტრაციის სხვა ერთეულებთან.
ერეღლის მუნიციპალიტეტის გუნდმა საქართველოში ვიზიტი გემუანის ქარხნის, ცაიშისა და ანაკლია-განმუხურის თერმული წყლების მონახულების შემდეგ დაასრულა.

ereghlis munitsip’alit’et’is delegatsiam sakartveloshi, ereghlis munitsip’alit’et’sa da sakartvelos zugdidis munitsip’alit’et’s shoris ek’onomik’uri, k’ult’uruli da saganmanatleblo tanamshromlobis khelshets’q’obis miznit, vizit’i daasrula.

vizit’is p’irvel dghes delegatsia zugdidis munitsip’alit’et’s ets’via da shekhvedrebi gamarta munitsip’alit’et’tan da kalakis administ’ratsiis skhva erteulebtan. ereghlis munitsip’alit’et’is gundma sakartveloshi vizit’i gemuanis karkhnis, tsaishisa da anak’lia-ganmukhuris termuli ts’q’lebis monakhulebis shemdeg daasrula


trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster