Ana Sayfa EREĞLİ 4 Kasım 2022 303 Görüntüleme

Halil Ercan: “Siyaset Halka Hizmet Sanatıdır. Halkın Övgüsüne Mazhar Olmak Gurur Verici”

kardesleryaziicimasa

Ereğli’nin tanınan işadamlarından ve siyasetçilerinden Halil Ercan, katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, kendisi ile ilgili olarak sık sık dile getirilen adaylık konusunda net açıklamalarda bulundu. Siyaseti düşünmediğini dile getiren Halil Ercan, “Siyaset, halka hizmet sanatıdır. Ben zaten halka hizmet ediyorum” dedi.

Açıklamasında, siyasetin, halk takdirine bağlı olduğuna da dikkat çeken Halil Ercan, siyasetin temelinin halk olduğunu da vurguladı ve “Ben istediğim kadar siyaset düşüneyim, halk istediği sürece o noktaya ulaşabilirim. Halk istemediği sürece siyaset yapmanın bir anlamı yok. Ereğli halkının bana karşı gösterdiği ilgi de benim için gurur verici. Ancak benim siyasi bir beklentim yok. Siyasette aday olacak arkadaşlara başarılar dilerim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçmişte  2 dönem belediye meclis üyeliği de yapmış olan Halil Ercan, belediye meclis üyeliği sürecinde de sonrasında da Ereğli’nin çıkarlarına olan her türlü kararın yanında olduğunu söyleyen Halil Ercan, “Eğitimden sağlık yatırımlarına kadar birçok yatırımın ve çalışmanın merkezinde oldum. Belediye meclis üyeliğim döneminde uygun görmediğim kararlara tereddütsüz ret oyu kullandım, Ereğli’nin çıkarları için uygun olan kararlara da tereddütsüz onay verdim. Ben, siyasi görev dönemimde de sonrasında da Ereğli’ye hizmet ettim. Bu hizmetlerimi ve çalışmalarımı Ereğli halkı biliyor. Halkın göstermiş olduğu saygı ve sevginin, siyasete atılmamla birlikte yok olacağından da kaygılı olduğum için, halk hizmetimi siyasetsiz sürdürmeyi düşünüyorum” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster