Ana Sayfa EREĞLİ 5 Kasım 2022 207 Görüntüleme

İşadamı Halil Ercan’dan Özel Hastane İle İlgili Açıklama

kardesleryaziicimasa

Ereğli’de geçtiğimiz yıllarda inşaatına başlanan ancak pandemi sürecinden sonra ara verilen özel hastane inşaatı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan işadamı Halil Ercan, inşaatın belediye tarafından durdurulduğu iddialarına yanıt verdi. Hastane inşaatını belediyenin durdurmadığını söyleyen Halil Ercan, iddia edilenin aksine, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun desteklerini esirgemediğini söyledi.

Hastane inşaatının, pandemi süreci sonrasındaki ekonomik gelişmeler nedeni ile geçici süre ile durduğunun altını çizen Halil Ercan, 2023 yılı içerisinde hastanenin bitmiş olacağını söyledi ve şunlara yer verdi: “2020 yılı için maliyet hesaplamalarımızda, 60-7 milyon TL arasında bir rakamla hastaneyi tamamlayacaktık. Ancak araya pandemi sürecinin girmesi ve sonrasındaki ekonomik değişkenlikler nedeni ile hastane inşaatımıza ara verdik. Geçen sene Ağustos ayında inşaatın ince yapısına geçtik. Elektrik için bir firma ile yüzde 30’unu peşini geri kalanını sıralı çekler halinde ödemek şartı ile 8 milyon 900 bin liraya anlaştık. Diğer ince çalışmaları da aynı şekilde anlaştık. Ancak pandemi öncesinde anlaştığımız rakamlar ile pandemi sonrası rakamlar arasındaki makas çok fazla. Firmalar, sözleşmemiz gereği, anlaştığımız fiyatlardan yaparlarsa zarar edecekler. Firmalarımızın zarar etmesi yerine, özel hastanemizin inşaatını, ekonomik dalgalanmalar ortadan kalkıncaya kadar durdurma kararı aldık. Çünkü firmaların bugünkü maliyetleri ile iş bitimine kadar olan maliyetleri arasındaki farkın ne olacağını kimse kestiremiyor” dedi.

Özel hastane inşaatını belediyenin durdurduğu iddialarına da yanıt veren Halil Ercan, “Öyle bir urum sözkonusu değil. Tam aksine, belediye başkanımız Hüseyin Oprukçu, hastane inşaatının bir an önce tamamlanmasından yana. Hatta kendisi ile görüşme fırsatı yakaladığımız her ortamda, inşaatın tamamlanması için elinden gelen bir çalışmaya hazır olduklarını sık sık ifade ediyor” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster