Ana Sayfa HALKAPINAR, YAŞAM 24 Mayıs 2022 440 Görüntüleme

Halkapınar Belediyesinin 3 Yıllık Başarılı Karnesi 1 – Yol, İçme Suyu ve Altyapı Çalışmaları

kardesleryaziicimasa
 • (Haber: Mesut Şahin)

“Görevden değil, gönülden belediyecilik” anlayışı ile çalışmalarını yürüten Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, “Yol Medeniyettir” anlayışı ile ilçede yol bakım, onarım ve yol yapım çalışmalarına ağırlık verdi.

Halkapınar ilçesinde Mehmet Bakkal’ın belediye başkanlığı görevine gelmesinden bu yana geçen 3 yıllık başarı dolu çalışmaları içeren yazı dizimizin ikincisini, ilçede yapılan yol çalışmalarına, içme suyu çalışmalarına ve alt yapı çalışmalarına ayırdık.

Halkapınar ilçe merkezi ve taşrada, 3 yılda 90 bin metrekare alanda kilitli taş çalışması yaptıklarını belirten Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, yol çalışmalarını değerlendirdiği açıklamasında, “Vatandaşlarımızın ulaşımlarını daha rahat şartlarda sağlamalarına imkan sağladık. Kilitli taş çalışmalarımız, asfalt çalışmalarımız ve yol bakım-onarım çalışmalarımız aralıksız sürdü” dedi.

-Halkapınar İlçesinde Yapılan Yol Çalışmaları-

 • Yılların sorunu ve kanayan yarası olan, ilçe ekonomisi için hayati öneme de sahip olan Kapaklı yolu asfaltlandı
  Osman Köseli Mahallesi mahallesinde yol genişletme çalışmaları yapıldı.
 • Başta Çakıllar Mahallesi olmak üzere, taşra mahallelerde yol ve trafik güvenliğini tehlikeye düşüren dar sokaklarda genişletme çalışmaları yapıldı.
 • Yassıkaya, Delimahmutlu ve Osmanköseli Mahallelerinde geniş kapsamlı asfalt çalışmaları yapıldı.
  İvriz-Nernek arası bağlantı yollarından olan Yazıbağı mevkiinde ulaşımı sağlamak adına yeni bağlantı yolu açıldı.

-İçme Suyu Çalışmaları-

Halkapınar ilçesi merkez ve taşra mahallelerde içme suyu çalışmalarına da önem verdiklerini ifade eden Mehmet Bakkal, içme suyu sorunlarının çözümü için başlattıkları sondaj çalışmalarından olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi. Mehmet Bakkal, açıklamasında; “2019 yerel seçimleri sürecinde Halkapınar halkına verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmenin sevincini ve haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Halkapınar ilçesinde yapılan içme suyu çalışmaları:

 • Karayusuflu Mahallesi Tuzla mevkiinde devam eden içme suyu hattı yapımı tamamlandı.
 • Seydifakılı Mahallesi içme suyu sorunu çözümü için başlatılan sondaj çalışmalarından olumlu sonuç alındı ve şebeke hat çalışmaları tamamlandı.
 • İlçe merkezinin içme suyuna takviye sağlamak amacı ile başlatılan sondaj çalışmaları başarılı sonuçlandı ve şebeke hat çalışmaları başlatıldı.

-“İlçemizin Doğal Yapısı Gereği İhtiyaç Olan Altyapı Çalışmalarını İhmal Etmedik”-

Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan Halkapınar ilçesinde merkez ve taşra bölgelerde köprü ve menfez çalışmalarının, can ve mal güvenliği açısından önemli bir yere sahip olduğunun da altını çizen Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, altyapı ve peyzaj çalışmalarını şu şekilde değerlendirdi.

 • İvriz-Nernek Mahallesi arasında ve Körlü Mahallesinde menfez ve köprü çalışmalarımızı tamamlandı.
 • İlçe merkezinde kanal güzergahlarında başlatılan köprü ve menfez çalışmaları tamamlandı.
 • İlçemizde meyveciliğin gelişmesi adına üreticilerimize meyve fidanları dağıtıldı.
 • İlçe girişinde refüj, kavşak bakım çalışmaları yapıldı ve ilçenin muhtelif yerlerinde ağaçlandırma çalışmaları yapıldı. 3 yıl içerisinde Halkapınar ilçesinde 30 bin fidan dikimi yapıldı.
 • İlçe genelinde 3 bin metrekareden fazla alanda peyzaj ve yeşillendirme çalışmaları yapıldı.
trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster