Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 7 Eylül 2022 189 Görüntüleme

İcra Düzenlemesine Başvuruya Gerek Var Mı? Düzenleme Hangi Borçları Kapsıyor?

kardesleryaziicimasa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçtiğimiz gün kabine toplantısı sonrasında açıkladığı ve Ekim ayında meclise sunulacak olan icra-haciz düzenlemesi ile vatandaşlar tarafından merak edilen detaylar…

2 bin liranın altında olan icra borçlarının devlet tarafından ödeneceğini içeren paket, Ekim ayında meclise sunulacak. Meclisten geçmesinin ardından en kısa sürede hayta geçirilecek olan projede, devlet tarafından ödenecek borçlar, temel ihtiyaç olarak kabul edilen elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturası borçlarını içeriyor.

Yaklaşık 10 milyon adet icra dosyasının tasfiye edileceği düzenleme, 15 Ağustos tarihinden önce icraya verilmiş borçları kapsıyor. Düzenleme, Ekim ayında meclise sunulacak ve meclisten geçtikten sonra en kısa sürede hayata geçirilecek.

Düzenleme kapsamında, elektrik, su, doğalgaz ve elektrik borçlarından kaynaklı icra borçlarının tasfiye edilmesi için borcu olan vatandaşların ayrıca bir başvuru yapmasına gerek kalmayacak. Borçların silinmesi, otomatik olarak gerçekleşecek.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster