Ana Sayfa KARAPINAR, KONYA, KÜLTÜR-SANAT, TÜRKİYE 8 Mart 2023 345 Görüntüleme

Yeşilyurt Mahallesinde Her Dakikası Dolu Dolu Geçen Kadınlar Günü Programı Yapıldı

kardesleryaziicimasa

Konya’nın Karapınar ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile etkinlik düzenlendi.

Karapınar Yeşilyurtlular Eğitim, Bilim, Kültür, Dayanışma ve Karacadağ’ı Geliştirme Derneği tarafından, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile etkinlik düzenlendi. Yeşilyurt Mahallesi dernek binasında düzenlenen etkinliğe Yeşilyurt Mahallesi sakinleri yoğun katılım gösterdi.

Karapınar Belediye Başkan yardımcısı Halil Aker, Yeşilyurt Mahallesi muhtarı erkan Tokay,  Öbektaş Mahallesi muhtarı Özlem Çelik, Karapınar Kadın Girişimci Kooperatifi Başkanı Görkem Murat, Almanya RWTH Aachen Üniversitesi öğretim görevlisi Demet Çekin, mahalle sakinleri ve Yeşilyurtlu kadınlar katıldılar.

Ereğli Simya Koleji kurucularından Mukadder Uçarer’in “Kadın ve Edebiyat”, Necmettin Erbakan Üniversitesi Türkçe Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Selçuk Peker’in “Dede Korkut Hikayelerinde Kadın”, Almanya RWTH Aachen Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Demet Çekin’in “Tarımda Kadın Emeği”, emekli öğretmen Mehmet Altıntop’un “Kadınlar Gününün Tarihçesi” konulu konuşmalarının ardından yöresel sanatçıların ve Ereğli Musiki Derneği korosu ses sanatçıları ve müzisyenlerinin eşliğinde müzik ve şiir dinletileri gerçekleştirildi.

Programa katılan konuşmacılar, yaşamın her alanında kadının hayata kattığı değere ve kadının sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda daha aktif yer almaları gerektiğine dikkat çektiler.

     

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster