Ana Sayfa EREĞLİ 1 Ekim 2022 419 Görüntüleme

Kutören-Kuzukuyusu-Taşbudak Mahallelerinin Mağduriyeti Giderilecek

kardesleryaziicimasa

Ereğli ilçesine bağlı Kutören Mahallesi, Taşbudak Mahallesi ve Kuzukuyusu Mahallesinde vatandaşların sık sık mağduriyet yaşadığı GSM şebekelerinin çekmemesi sorunu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kuruma iletildi.

Kutören Mahallesi muhtarı Özcan Kardaş, Kuzukuyu Mahallesi muhtarı Şaban Karpuzcu ve Taşbudak Mahallesi muhtarı Mehmet Koçak’ın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a sundukları talep dosyasında yer alan GSM şebekeleri sorununa bakan Kurum el attı. Ereğli ziyareti esnasında, talep dosyasını aldıktan sonra Türk Telekom Genel Müdürlüğü ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Kurum, “Bakanın memleketinde telefon çekmiyor şeklinde sitemler alıyorum” diyerek GSM şebekesi sorununun bir an önce çözülmesi talimatını verdi.

-Muhtar Özcan Kardaş, Sel-Taşkın Önleme Talebini Sundu-

Kutören Mahallesinde yağışlardan sonra meydana gelen sel olaylarında, sel suları ile birlikte gelen büyük taş ve kaya kütlelerinin, mahalledeki konutları riske sokması nedeni ile mahalleye taşkın önleme kanalı yapılması yönündeki talebini hem Bakan Murat Kurum’a hem de Konya Valisi Vahdettin Özkan’a ulaştıran muhtar Özcan Kardaş, aynı zamanda mahalleye 8 yeni derslik kazandırılması gerektiğini de taleplerine ekledi.

Taşkın önleme çalışmasının yapılması gerektiği konusunda notlarını alan çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konu ile ilgili kurumların bölgede inceleme yapmaları talimatın verdi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster